„Boombox“ – kitoks gyvenimo būdas ar mada ?
„Boombox“ - tai kasetinis muzikinis grotuvas, pradėtas gaminti 1970-aisiais metais. Nors šiam muzikos garsus skleidžiančiam senoliui jau per keturiasdešimt metų, jis vis dar nėra pamirštas. Vasaros metu vis daugiau jaunų žmonių į gatves nešasi šį masyvų grotuvą. Ar šitaip atsiskleidžia meilė muzikai, ar tai tik dar viena nauja mada?
Kasetinius grotuvus galime išvysti senuose užsienio atlikėjų muzikiniuose klipuose, kuriuose plačias kelnes dėvintys jaunuoliai linksi į taktą, „skaldo kietus tekstus“ ir šoka breiką. Lietuviai taip pat neatsilieka, legendiniu tapusiame „Sel“ klipe „Mano kiemas“ galime išvysti klasikinį „boombox‘ą“ ir jaunus „reperius“, kurie „laužo standartus“. Kadangi masyvūs grotuvai siejami su hip- hop‘o kultūra, šįkart kalbiname šių muzikos daikčiukų mėgėją ir beatbox‘erį Ernestą slapyvardžiu Beep.
Kas tau yra „boombox‘as“?
Tai mano meilė! Ilgą laiką ieškojau tokio aparato, kol vieną dieną jis netikėtai mane sutiko, kaip vyras sutinka savo moterį.
Kodėl būtent šis aparatas? Juk jis didelis, nepatogus, bet vistiek lendi su juo į gatvę ir dovanoji aplinkiniams „oldskūlinius“ muzikos garsus.
Todėl, kad šis aparatas yra Hip – hop‘as iš didžiosios raidės!
Ar daug kainuoja šio aparato išlaikymas?
Turiu pripažinti, kad tikrai nepigiai. Aštuoni „D“ dydžio elementai kainuoja 20 litų ir jų užtenka maždaug parai. Dažniausiai pinigus „sumeta“ žmonės, su kuriais tądien klausau boombox‘o .
Tikriausia sulauki daug aplinkinių dėmesio: keistų žvilgsnių, komentarų, replikų. Ar tai netrikdo? Na kaip nesulauksi, kai 32 vatų garso kolonėlės skamba per visą aikštę, kurioje sėdžiu, ar gatvę, kuria einu? Iš tikrųjų truputį trikdo. Kartais susidaro įspūdis, kad Vilnius yra senolių miestas, nes tik jauni žmonės atsisuka su smalsumo ir nuostabos žvilgsniais, o visi kiti – su pykčiu, pagieža ir nepasitenkinimu.
Jau dabar vis daugėja „boombox‘ais“ besidominčių žmonių. Ar nemanai, kad ateityje bus įprasta matyti jaunuolį su „boombox‘ų“ ant peties?
Jau dabar tai tapo įprasta. Prieš du metus, kai gavau savo boombox‘ą, buvau vienas iš nedaugelio turinčių šį aparatą, o dabar, jei ne kas antras, tai kas penktas hip - hop‘o atstovas turi jį...
Ar norėtum grįžti į tą aukso amžių, kai visa hip – hop‘o kultūra žibėjo nuo tokių repo atlikėjų kaip KRS-one, Run Dmc, A Trible Called Quest, De La Soul ir kitų ?
Žinoma norėčiau, nes galėčiau gyventi era, kurios skambesį dievinu!
Ar tą amžių galima pavadinti ir „boombox‘o“ aukso amžiumi? Juk jie tuo metu buvo labai populiarūs.
Manau galima, nes tuo metu prie boombox‘ų nebuvo galimybių prijungti mp3 grotuvų, galėjai leist tik kasetes arba kompaktinius diskus. Tai ir buvo grožis, o dabar dauguma boombox‘ų kaip ir šiuolaikinė šokių muzika – skamba nenatūraliai.
Tai visgi, kaip manai, kodėl vis daugiau jaunimo šį senolį nešasi į gatves? Ar taip siekia išsiskirti iš minios, o gal šitaip atsiskleidžia meilė kitokiai muzikai?
Prieš porą metų, tai buvo iš meilės hip - hop‘ui, o dabar, tai eilinė mados banga, kuri atslūgs arba įsisiūbuos ir užtvindys gatves hip - hop‘o garsais kaip cunamis.
Komentarai
Rašyti komentarą