Pranešimai

Rodomi įrašai nuo gegužės 29, 2011

Muzika iš Sietlo - Grieves

Vaizdas
Instrumentalai, prisotinti švelnaus, gyvo, dažnai ir kiek "jazzovo" bei soul'ą primenančio muzikinio skambesio. Gyvenimiški, jaudinantys, o svarbiausia sklandūs tekstai pasitiko mano ausis. Undergroundas tai ar mainstreamas  nerupėjo visai. Kūriniai tiesiog vienas po kito ėmė suktis mano grojaraštyje. Gėrėjausi, grožėjausi, meditavau retkarčiais. Trumpiau tariant, supratau, jog ši muzika turi sielą, turi ji jos lygiai tiek, kiek meilės ir užsidegimo į ją įdėta. Jeigu pasidarė įdomu, kas tokią muziką kuria - belieka atsakyti, jog šios muzikos savininkas , rap‘o atlikėjas iš Sietlo (Amerika) - Grieves  (Benjamin Laub).

Moteriško užpakalio pajūrio problema

Vaizdas
Narstau tose internetinėse platybėse, naujienų portaluose, savaitrasčiuose ir kyla juokas dažnai, o dar dažniau ir iš kažkur kylantis pyktis pasireiškia. Šiandien, po alinančios savo karščiu dienos, štai užsukau į naujienų portalą „Delfi.lt“ – informacijos apie abiturientų egzaminus ieškoti. Radau daugiau...

Radionas Petrovas: "Aerografija ir graffiti kaip kalvystė ir juvelyrika"

Vaizdas
iš asm. archyvo Aerografija tai ne tik saviraiškos būdas, tai specialaus pasiruošimo ir supratimo reikalaujantis užsiėmimas. Aerografas patogus naudoti dengiant dažais dideles plokštumas, kuriant atspalvius ir braižant labai plonas linijas bei darant laipsniškus perėjimus iš vienos spalvos į kitą. Šio prietaiso dėka išgaunami labai tikroviški piešiniai. XXI amžiuje jau vyksta ir parodos, skirtos aerografu tapytiems darbams, tačiau apie viską nuo pradžių…

Graffiti: ar visuomet naikinamos tik teplionės?

Vaizdas
Dar šių metų pradžioje Vilnių pradėjo puošti reklamos, kuriose skatinama gaudyti grafičių piešėjus ir naikinti jų kūrinius. Panaši akcija, "Grafiti piešimo užkardymas", buvo skelbiama dar 2005 metais. Tokios akcijos metu buvo siekiama išaiškinti kuo daugiau grafičių piešėjų ir nubausti juos atitinkamomis baudomis. Kaip matome, kova su sienų „tepliotojais“ nesibaigia ir šiandien.

„Boombox“ – kitoks gyvenimo būdas ar mada ?

Vaizdas
„ Boombox“ - tai kasetinis muzikinis grotuvas, pradėtas gaminti 1970-aisiais metais. Nors šiam muzikos garsus skleidžiančiam senoliui jau per keturiasdešimt metų, jis vis dar nėra pamirštas. Vasaros metu vis daugiau jaunų žmonių į gatves nešasi šį masyvų grotuvą. Ar šitaip atsiskleidžia meilė muzikai, ar tai tik dar viena nauja mada?

Apžvalga: Despotin Fam „Odisėja 49“

Vaizdas
Dviejų jaunų muzikos mylėtojų Shmėkla ir Vaiper keliai susikirto daugiau nei prieš šešis metus. Savo muzikinius gebėjimus vyrukai įprasmino ir garsiai apie save paskelbė 2004 metais, išleisdami albumą „Iš kitos ekrano pusės“. Jauni ir entuziastingi reperiai ties šiuo albumu nesustojo, jie toliau augo ir tobulėjo. 2005 nugalėję  keletą internetinių beatmaker‘ių ir mc battle‘ų , jaunieji muzikos kūrėjai įkūrė "Despotin Fam". Šis projektas jau 2006 metais buvo nuominuotas A.LT (Alternatyvios muzikos apdovanojimai) apdovanojimuose, o Vaiper buvo pripažintas geriausiu beatmaker‘iu .

Apžvalga: Scuba "Triangulation"

Vaizdas
AP Muzikos kūrėjas Paul Rose aka Scuba   dar 2010 metų pabaigoje išleido savo darbą pavadinimu „Triangulation“.  Šis jo darbas dienos šviesą išvydo po dviejų metų pertraukos. Panašu, kad ši pertrauka Scuba išėjo į naudą, jis grįžo kiek pasikeitęs, atsinaujinęs ir tikrai pasiruošęs duoti groove‘o.

Ar muzika tikrai universali?

Vaizdas
Sakoma, jog muzika – universalus menas. Ji skamba visur: mašinose, baruose, televizijos ekranuose, nemaža dalis muzikos hitų transliuojama populiariuosiuose radijo stočių eteriuose. Nekyla abejonių, jog muzika apima visumą, apsigyvena žmonių kasdieniame gyvenime, savotiškai įprasmina jį ir kartais priverčia net gyventi muzikos ritmu. Nors muzika ir sklando aplinkui mus, tačiau visgi kyla klausimas, ar muzika tikrai universali, jeigu ją vis dar norisi skirstyti į grupes ir pogrūpius? Jeigu universalumas egzistuotų, ar gi būtų atsiradę tiek daug muzikos stilių, tokių kaip dubstep, ambient, jungle ar rap bei pop ir kt...? XXI a. Muzikos transformacijos Šiomis dienomis televizijoje ir radijuje apstu komercinio "šlamšto", netrūksta „auto tune“ efektais prisunktų kūrinių bei vienodo muzikinio skambesio. Rap‘o atlikėju laikomas Kanye West savo muzikinėje karjeroje kadaise, atrodė, žengė tikslingu žingsiu. Šis muzikos kūrėjas išleido tris dėmesio vertus albumus ( The College Dropou...