„Kaunas acoustics“ apie projektą ir ateities planus



Rudeniui atkeliavus į mano namus ir šaltukui vis dažniau nosytę spaudžiant nusprendžiau, jog jau atėjo laikas pakalbinti „Kaunas acoustics“ vyrukus. Prie šio muzikiniais interviu besidalinančio projekto dirba du jauni Vytauto Didžiojo universiteto studentai – Tadas ir Dominykas. Tadas užsiima įgarsinimu bei kalbina muzikantus, o Dominykas filmuoja bei montuoja vaizdo interviu. Šis vaikinų projektas gyvuoti pradėjo dar ne taip ir seniai: maždaug prieš pusę metų, nors idėja buvo gvildenama kiek anksčiau. Per šį savo gyvavimo laikotarpį projekto atstovai kalbino „Random Fingers“, Jama&W, grupę „Atika“, keistos muzikos ir požiūrio į pasaulį projektą „Liūdni Slibinai“ ir dar keleta atlikėjų. Savo vaizdo montažais, kaip teigia patys projekto organizatoriai, siekiama ne tik supažindinti žiūrovą su muzikos atlikėjais bei grupėmis, tačiau siekiama parodyti ir gražiausias Kauno vietas. Bet apie viską išsamiau kalba vienas projekto organizatorių – Tadas Sirvydas. 




Kaip sugalvojote įkurti „Kaunas acoustics“ projektą? Kas jus pastūmėjo?

Mintis kilo žiūrint įvairius muzikinius blogus iš viso pasaulio, kur toks dalykas nėra naujiena. Pagalvojome, kodėl nepadarius to Lietuvoje ir pradėjome kažką lipdyti vien tik stumiami noro „kažką sukurti“ nors neturėjome nei žinių, nei patirties, nei gerai žinojome, ką konkrečiai darome.


Koks pagrindinis jūsų projekto tikslas? Kokius reikalavimus keliate sau?

Sunku nusakyti kažkokį rimtą tikslą. Šiaip juokaujame, kad projekto esmė, dalintis su kitais žmonėmis geros muzikos ir nuotaikos doze. Prie viso to dar bandome ir prisidėti prie Kauno miesto vardo garsinimo, suteikiame naujiems, nežinomiems atlikėjams terpę pasireikšti, parodyti savo gabumus. O patys sau keliame reikalavimus nuolat tobulėti, kas bent jau šiai dienai yra labai svarbu. Yra visokių planų ir didelių, ir mažesnių, bet kol kas nesinorėtų apie juos kalbėti, kol tai tėra tiktai mintys prie arbatos puodelio. 


Jūs turite savo internetinį tinklapį, tačiau visą informaciją talpinate į savo facebook paskyrą. Kodėl taip yra? Kodėl nenorite savo veiklos toliau plėtoti internetiniame tinklapyje?

Svarbiausias dalykas „Kaunas acoustics“ projekte yra vaizdo įrašas, o jais dalintis geriausia vieta yra socialiniai tinklai. Tinklapis yra tik kaip vizitinė kortelė, ten galima rasti trumpą informaciją. Bendravimas su žiūrovais, atlikėjais, video platinimas vyksta būtent „Facebook“ socialiniame tinkle.


Esate entuziastingi, nebijote ieškoti ir randate. Kokių atlikėjų, menininkų ir įdomių žmonių ieškote šiuo metu?

Kuo toliau, tuo labiau „traukinys įsivažiuoja“, kontaktas po kontakto plečiame savo pažinčių ratą. Kol kas orientuojamės į Lietuvos atlikėjus, žinoma, neimame visų iš eilės, turime savo kriterijus muzikai ir darome mini atranką, kai sprendžiame, ką kviestis. Šiaip yra gan sunku, nes didžioji dalis atlikėjų bazuojasi Vilniuje, tad Kaune juos gaudome koncertų metu. Tai sudaro daug nepatogumų, dažnai grupės ar atlikėjai nenori blaškytis likus kelioms valandoms iki koncerto. Ačiū tiems, kurie pasiaukoja. Dar sunkumų sukelia ir tai, kad dar nesame žinomi ir neturime daug kokybiškų darbų, tad gan sunku prisivilioti žinomesnį atlikėją groti „kažkokiems vaikams velnias žino ko“. Tačiau judame į priekį, stengiamės, ačiū tiems, kurie prisideda, palaiko, pataria. Šiuo metu esame išsiuntę nemažai pakvietimų, sutarę keletą filmavimų, tačiau su kokiu atlikėju dirbame neatskleidžiame iki pat video pasirodymo. Taip įdomiau. 


Kadangi prakalbome apie įdomius žmones, bendravote ir su projekto „Liūdni slibinai“ nariais. Kokį įspūdį paliko šie atlikėjai?

Super chebra, ką galiu pasakyti. Turėjome gal valandą laiko, pirmą kartą matėmės gyvai, nežinojome tiksliai nei ką, nei kaip darysim, bet darėm ir padarėm, ir net drįsčiau pasakyti, kad kol kas tai sėkmingiausias mūsų darbas. Labai lengvai bendraujantys, spontaniški, kūrybingi, žodžiu, mums buvo idealūs „bendradarbiai“. Ačiū Jiems. Tikimės, kad ateityje nuveiksime ką nors rimtesnio 


Kokie kalbinti atlikėjai jums įsiminė labiausiai?

Liūdni Slibinai, Markas Palubenka įdomus ir šiltas žmogus, patiko dirbti su Žilvinu Vingeliu, Juozapu Liaugaudu. Jama&W šiaip kieti ir tokie „easy“. Žodžiu, daugiau ar mažiau, su visais buvo malonu dirbti. 

Galbūt žadate kalbinti ir užsienio atlikėjus, o galbūt norėtumėte? Jeigu taip, tai kokius?

Norėti - norime, tiksliau, svajojame, bet pirmiausiai turime sukurti kokybišką produktą su Lietuviais, o tada bus galima pasidairyti ir svetimšalių.

Kiek žmonių šiuo metu dirba prie „Kaunas acoustics“ projekto?

Visi du – Aš (Tadas) ir Dominykas. Ateina kartais draugė pafotografuoti, o šiaip mes su Dominyku dirbam dviese. Jis filmuoja, montuoja, aš garsą įrašinėju, bendrauju su atlikėjais, skambinu šen bei ten, internetinius reikaliukus prižiūriu. Tačiau buvo ir yra žmonių, be kurių šis projektas tikriausiai nebūtų užgimęs - tai Andrius Murauskas iš „Muzikos kalvės“, kuris mums padėjo su garso įrašais, „Kobra Tv“, kurie geranoriškai skolina mums reikalingą aparatūrą, „VDU TV“, su pastarųjų kamera nufilmuoti pirmieji bandymai. Šiaip mums reikėtų dar kelių žmonių, labiausiai turbūt tų, kurie nusimano video režisūroj ir visame kino mene, nes, kol kas, turime šiek tiek bėdų šioje srityje. Tad, jeigu tu turi kito mūsų vaizdo įrašo viziją, ateik pas mus. Laukiam. 

Ar „Kaunas acoustics“ žada plėsti savo veiklą, ar koncentruojatės tik ties video reportažais? Minčių turiu, naktim nemiegu, tačiau kol kas ir nesinori išduoti, ateis laikas – pamatysite. 

Visgi, su kokiomis problemomis susiduriama Kaune, kalbant apie muziką bei muzikinius vakarėlius?

Viename savo interviu minėjote, jog Kaunas, muzikiniu atžvilgiu, yra ganėtinai konservatyvus miestas, tačiau čia vyksta įvairių muzikinių vakaronių. Na taip pat minėjome, kad pastebime atsigavimą. Šiaip reikalai juda gerąja linkme, tačiau Vilniui prilygti dar negalime. Tikimės, kad tai laikina.

Kokiose vietose laisvalaikiu lankotės patys? Kokios Kauno vietos jums gražiausios ?

 Laisvalaikiu daugiausiai tenka dirbti, tad savaitgalių beveik neturiu, tačiau progai pasitaikius užsukam į klubą „Shtab“, „Bar 210“. Dabar reikia ir „Gargar‘e“ apsilankyti, pokerį kartas nuo karto pažaidžiam „Pilnoj Troboj“.

Ar filmuodami norite parodyti ir savo miesto gražiausias vietas?

Tikrai taip, žinomas vietas kitu kampu, neatrastas iškelti į dienos šviesą.

Kokiose Kauno vietose jau spėjote padaryti video interviu su atlikėjais?

Interviu imame pagrinde senamiescio gatvelese ir bromose, laisves alėjoje.

  Na ir pabaigai. Ko galėtumėte palinkėti tokiems pat kūrybingiems ir aktyviems jaunuoliams? Kas svarbiausia, einant tikslo link? 

 Nesnausti ir imtis veiklos iš karto, kai tik kyla idėja. Nes jei ne jūs šiandien, tai kiti tai padarys jau rytoj.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Karolis Klimas: „Moterys visuomet mane gniuždo“

Graffiti: ar visuomet naikinamos tik teplionės?

Radionas Petrovas: "Aerografija ir graffiti kaip kalvystė ir juvelyrika"